Blog - LAUGARICIO COMBAT CLUB

Čo ponúkame?

To, čo sa nedá kúpiť, to musíš zažiť. Auto, značkové oblečenie, dovolenku, to všetko si môžeš kúpiť. Prídeš do obchodu, cestovnej kancelárie alebo sadneš za počítač, vyberieš si čo chceš a kúpiš si to. Také jednoduché!

Ale - môžeš si kúpiť sebavedomie, zdravé sebahodnotenie alebo smelosť? Môžeš si kúpiť tony kníh, prečítať veľa informácií o motivácii, sebavedomí, sebahodnotení, budeš mať teoretické vedomosti ale nebudeš nimi disponovať na podvedomej úrovni. Môžeš navštíviť tisíce psychoterapeutov, psychológov, motivátorov a zistíš že zvládneš všadeprítomný stres? Ano, síce naučíš sa ovládať. Niekto alebo niečo ťa naštve, ty sa ovládneš a je to. Sťutočne to tak funguje? Nie! Ty sa síce VEDOME ovládneš ale na podvedomej  úrovni to nie je možné. Čo s vyplaveným adrenalínom a rôznymi jedmi, ktoré tvoje telo začne produkovať, vylučovať a otravovať tvoj organizmus? Výsledok? Nespavosť, podráždenosť (ktorú sa snažíme za každú cenu ovládať, pretože je to spoločensky neprípustné), psychosomatické choroby, zníženie imunity, svalová tenzia... je toho viac ako dosť. Čo s tým?

Poďme do dávnej minulosti, uvediem veľmi zjednodušený príklad, čo sa deje a čo sa dialo s naším telom. Veľmi zjednodušený príklad, ale trefný. V dávnych dobách, v praveku, keď náš prapraprapredok zbadal zajaca, stúpol mu adrenalín, vďaka adrenalínu stúpla výkonnosť a zajaca a dobehol zajaca, ulovil ho a zjedol. Alebo, na druhej strane, keď náš prapraprapredok uvidel nejaké nebezpečné zviera, napríklad jaskynného leva, taktiež mu stúpol adrenalín, zvýšila sa výkonnosť a dokázal mu ujsť (minimálne sa mu zvýšili šance). Fyzická aktivita pomohla nášmu prapraprapredkovi vyplaviť všetku chémiu, ktorá mu pomohla zvýšiť výkonnosť z tela. Veľmi často však naši predkovia museli aj bojovať, o korisť, o ženy, o teritórium. Ťažko povedať, či si už vtedy uvedomovali niečo také ako sebahodnotenie a smelosť, ale v každom prípade to boli dôležité vlastnosti na prežitie.

Teraz sa pozrime na dnešného človeka. Civilizovali sme sa, žijeme podľa určitých spoločenských noriem, ale naše telo sa nezmenilo. Je to absolútne to isté telo ako telo našich predkov z dôb pred mnohými státisícmi rokov. To znamená, že síce vedome sa dokážeme kontrolovať a správať sa podľa určitej etikety, ale podvedomie funguje stále rovnako. Niekto nás naštve, my sa naňho usmejeme a snažíme sa s ním priateľsky dohovoriť, poprípade sklopíme hlavu. Avšak naše telo reaguje úplne rovnako, ako reagovalo telo našich dávnych predkov, vyplaví sa adrenalín a veľa ďaľších látok, ktoré sa však nestratia a spôsobujú rôzne zdravotné problémy. Teraz si poviete, fajn, budem chodiť behávať. Ano, je to dobrý nápad, ale čo s agresivitou? Spomenuli sme aj niečo také ako smelosť. Schopnosť postaviť sa problému zoči voči. A čo ďaľšia vlastnosť, kontrola agresivity. Všetci máme určitú dávku agresivity v nás, je to prirodzená vlastnosť človeka, s tým rozdielom, že niekto ju vie využiť na niečo pozitívne, iný ju použije vyslovene negatívnym spôsobom. To je prípad tých ľudí, ktorých keď niekto alebo niečo naštve, buď ho zbijú alebo niečo zdemolujú. Takýto ľudia sa veľmi ľahko môžu dostať do problému zo zákonom.

Takže ak beh či iná fyzická aktivita nestačí, aké je možné riešenie?

Bojové športy. Techniky v bojových športoch sú vytvorené na to, aby ubližovali alebo dokonca zabíjali. Už Vás počujem, čo hovoríte -  tak to teda nie, to nie je pre mňa, čo ak ma niekto zabije, ublíži mi alebo ja niekomu ublížim. Práve v tom je pozitívum bojových športov. Ako sa naučiť používať zdraviu nebezpečné alebo dokonca životu nebezpečné techniky čo najbezpečnejšou formou.

V prvom rade treba pristupovať k tréningu bez EGA. Nedokazovať si, rešpektovať svojho sparingpartnera a správne reagovať. Totálna kontrola ega.

Za druhé, ovládať svoj strach. Aj keď vedome viete, že sa jedná iba o šport, hru, Vaše podvedomie to nevie. Nemusí sa jednať o športový zápas, stačí kontrolovaný tréningový sparing, čiže cvičný boj. Každý nováčik sa roztrasie, verte mi. A znova, treba sa naučiť uvoľniť, potom môžete správne reagovať a učiť sa s chýb. Totálna kontrola strachu. My Vám ponúkame skúsenosti a zručnosti najlepších bojovníkov súčasnosti
MMA bojovníkov v bezpečnom a priateľskom prostredí.

Za tretie, naučíte sa techniky, nové zručnosti,ktoré Vám dodajú sebavedomie. Tieto techniky je možné sa naučiť používať iba v prípade, že odložíte svoje ego a naučíte sa ovládať aj svoj stracha  stres.

Čo s vyplavovaním chémie z tela? Súčasťou tréningu v bojových umeniach je aj fyzická príprava. Je všeobecne známe, že bojovník musí byť zdravý, silný, rýchly a flexibilný, no a špeciálny program Fit for Fighting je presne o tom - totálne funkčný tréning. Vyplavíte adrenalín a všetok stres z tela, nadopujete sa hormónom šťastia
endorfínom, a ešte pri tom spálite kopec kalórií.

Verte mi, toto sa nedá naučiť z kníh, nedá sa to kúpiť. Dá sa to naučiť pod správnym vedením.

Staňte sa aj vy človekom nového tisícročia! Sebavedomý, smelý, zručný so zdravým sebahodnotením a ego a stress free.